Ispitni laboratorij

Odjel za ispitivanja

Odjel za ispitivanje ovlašten je od strane Ministarstva gospodarstva i održivog razvoja.

Mjerenje emisije

Mjerenje emisije onečišćujućih tvari u zrak iz nepokretnih izvora za sve vrste ložišta, snage od 0,1 MW do velikih ložišta snage preko 50 MW, za kemijsku i prehrambenu industriju, plinske turbine, motore s unutarnjim izgaranjem, tehnološke ispusti poput sustava otprašivanja, asfaltne baze i rafinerije.

Ispitivanja​

Ispitivanje vodonepropusnosti sustava odvodnje i vodoopskrbe     (gravitacijski i tlačni cjevovodi, crpne stanice, uređaji za pročišćavanje otpadnih voda, uređaji za obradu mulja, lagune, preljevne građevine, retencijski bazeni).

Kontrole

Kontrola ispravnosti strukturalne stabilnosti i osiguranje funkcionalnosti CCTV inspekcija.

Usluge

Ostale usluge

Pogledajte sve usluge koje nudimo iz djelatnosti
ispitnog laboratorija.

pexels-photo-954585-954585
KONTAKT

Trebate ovu uslugu?

Trebate ovu uslugu? Obratite nam se s povjerenjem i zajedno ćemo pronaći optimalno rješenje za vaše poslovanje.

Često postavljena pitanja

Pročitajte najčešće postavljena pitanja našem odjelu za zaštitu okoliša.

Mjerenje emisije onečišćujućih tvari podrazumijeva proces kvantificiranja količine štetnih kemikalija, plinova, čestica ili tekućina koje se ispuštaju u okoliš. Ovo uključuje prikupljanje uzoraka i analiziranje sadržaja onečišćujućih tvari iz izvora emisije, poput dimnjaka ili otpadnih voda. Cilj mjerenja je pratiti usklađenost s propisima, procijeniti utjecaj na okoliš i razviti strategije za smanjenje emisija.

Mjerenje emisija onečišćujućih tvari potrebno je u nekoliko situacija:

  1. Prilikom ishođenja dozvola: Da bi se osiguralo da novo postrojenje ili aktivnost udovoljava ekološkim standardima.
  2. Redoviti nadzor: Kako bi se pratila usklađenost s propisima i ograničenjima emisije postavljenim od strane regulatornih tijela.
  3. Tijekom operacija: Kada dođe do promjena u proizvodnim procesima ili ako se koristi nova oprema koja može utjecati na razinu emisije.
  4. U slučaju incidenata: Ako se sumnja na nenormalne emisije zbog nesreća, kvarova ili drugih nepredviđenih događaja.
  5. Za izvještavanje i analizu: Da bi se pratili dugoročni trendovi emisija i procijenio njihov utjecaj na okoliš i zdravlje ljudi.

Ispitivanje vodonepropusnosti provodi se kako bi se osiguralo da objekti, konstrukcije ili materijali ne propuštaju vodu. Postoji nekoliko metoda:

Ispitivanje vodonepropusnosti potrebno je u sljedećim situacijama:

  1. Prije uporabe objekta: Prije nego što se zgrada ili konstrukcija počne koristiti, kako bi se osiguralo da je sve u skladu s projektom i standardima.
  2. Tijekom izgradnje: Da bi se provjerila kvaliteta rada i materijala prije završetka radova.
  3. Nakon popravaka ili rekonstrukcija: Kada se izvode radovi koji mogu utjecati na vodonepropusnost, poput sanacije temelja ili promjena u sustavu odvodnje.
  4. Kod sumnje na curenje: Ako se primijeti vlagu, plijesan ili oštećenja uzrokovana vodom u zgradama ili konstrukcijama.
  5. Kod inspekcija i održavanja: Redoviti pregledi kako bi se osigurala dugoročna učinkovitost vodonepropusnih sustava.

Potvrda o akreditaciji odjela za ispitivanja

 Odjel za ispitivanje tvrtke Eko-monitoring d.o.o. akreditiran je po normi HRN EN ISO 17025:2017 od strane Hrvatske akreditacijske agencije u području opisanom u prilogu Potvrde o akreditaciji broj 1223.